- תוכן פרסומי -

אחת ולתמיד:

הסיפור מאחורי "השקעות אלטרנטיביות",

ולמה ישראלים רבים מתעניינים בהן בעיקר בשנים האחרונות?

תפסנו לשיחה את יריב גולן, בעלים של בית השקעות אלטרנטיביות בתחום הנדל"ן בארה"ב, כדי לקבל פרטים נוספים על עולם ההשקעות האלטרנטיביות, ולקבל נתונים מהימנים.

שלום יריב, אשמח שתספר לי על השקעות אלטרנטיביות, מה בדיוק הכוונה?

כאשר משתמשים במונח השקעות אלטרנטיביות מתכוונים להשקעות שלא נמצאות בשוק ההון. לרוב, הכוונה להשקעות בפרויקטים גדולים בתחומי הנדל"ן, תשתיות, חברות טכנולוגיות, ועוד. השקעות אלטרנטיביות גם כוללות השקעות בפרוייקטים של נדל"ן בחו"ל בקטגוריות פחות "קלאסיות", כגון נדל"ן לתעשייה, מסחר ועסקים או נדל"ן לדיור בהיקפים גדולים.

המילה "אלטרנטיביות" עלולה להטעות, מכיוון שאסוציאטיבית היא מתקשרת אצל אנשים לחוסר מהימנות או יציבות (בדומה לאיך שנתפסת רפואה אלטרנטיבית, למשל), אבל במציאות השקעות אלטרנטיביות פועלות בדיוק להיפך: דווקא בגלל שהשקעות האלה לא מושפעות מהתנודתיות של הבורסה, הן ברוב המוחלט של המקרים, דווקא יציבות ובטוחות יותר מהשקעות בשוק ההון, והן מהוות אלטרנטיבה בטוחה ומהימנה הרבה יותר.

איך הגעת לתחום הנדל"ן בארה"ב?

השקעתי בכמה נכסים בישראל, אבל במקביל התחלתי לחקור את השוק בארה"ב. ב-2013 התיידדתי עם משקיע נדל"ן אמריקאי מפלורידה והתחלנו לעבוד ביחד. היינו מאתרים נכסים עם פוטנציאל תשואה גבוה, והוא היה בודק ועושה את כל העבודה מול הקבלנים והשיפוץ ועד השכרת הנכס לדיריים, וככה עבדנו. כשהגעתי למצב שיש לי בעצמי מספיק נכסים משלי, פתחתי את בית ההשקעות "גולן קפיטל", והצעתי את הנכסים להשקעה עבור ישראלים. מ-2013 עד 2018 השקענו ביותר מ-300 בתים של סינגל פמילי עבור לקוחותינו.

וכיום, מה הפעילות שלכם ב"גולן קפיטל"?

אחרי שעשינו מעל 300 עסקאות עבור הלקוחות שלנו גילינו שיש מספר חסרונות להשקעה בסינגל פמילי.

החיסרון המשמעותי ביותר זו ההתעסקות בניהול הנכס מול חברת האחזקה, התשלומים לאחזקת הנכס שמורידים את התשואה שלך, אובדן ההכנסה כשהדייר עוזב ואתה נותר ללא שכירות לפעמים למשך מספר חודשים. 
בשורה התחתונה, זו אינה השקעה פאסיבית בכלל, בדיוק כמו שכל משכיר נותן שירות לשוכרים שלו בישראל, אתה עושה זאת…רק בארה"ב ואין שום דבר פאסיבי בזה.

הבנתי שהלקוח הישראלי שעושה השקעה בחו"ל מחפש שקט תעשייתי, הוא רוצה לישון טוב בלילה כשהוא יודע שהכסף שלו עובד, לכן עברנו למודל השקעה שנקרא "מולטי-יוניט".

מה זה מולטי-יוניט?

מולטי יוניט הוא נכס מסחרי שמכיל עשרות יחידות דיור או עסקים במתחם אחד, הם נכסים גדולים יותר ויקרים יותר זה יכול להיות בניין מגורים של 20 דירות או מקבץ בתים או מתחם עסקים וחנויות המכיל מספר עסקים המיועדים להשכרה. 
 
היתרון הגדול במולטי יוניט הוא שגם אם חלק מהדירות לא מושכר עדיין נקבל שכירות משאר הדירות המושכרות. 
 
השקעה בנכס מסוג מולטי יוניט היא השקעה גדולה יחסית שכן מדובר בנכס יקר יותר אך כשהרכישה מתבצעת כקבוצה של מספר משקיעים, כל אחד מהם יוכל להשקיע סכום קטן יותר וביחד לרכוש את הנכס.
אנחנו מתמקדים באזורי ביקוש עם דרישה גבוהה לשכירות, ככה אנחנו מבטיחים את הצלחת הפרויקט. עם סיכון מינימאלי.

גלו כמה תשואה נוכל לייצר לכם

מה הסכום המינימלי להשקעה ומה פוטנציאל התשואה?

אחד הדברים היפים בהשקעה במולטי-יוניט הוא סכום ההשקעה ההתחלתי הנמוך שמאפשר להרבה לאנשים להתחיל להרוויח ולייצר הכנסה נוספת עם סכום השקעה נמוך יחסית. אם בארץ דירה ממוצעת להשקעה תעלה מיליון שקל, בארה"ב תוכל להשקיע 100,000$ שהם בסביבות 350,000 שקל ולהרוויח תשואה דומה להשקעה של מיליון שקל בארץ שזה כמעט פי 3. אני קצת מוגבל מלדבר על המספרים המדויקים, אבל אני יכול להגיד לך שהיום, השקעות אלטרנטיביות בכלל ובארה"ב בפרט, מהוות תחליף מצוין לשוק ההון, ובטח לרכישת דירה נוספת בישראל. אנחנו מדברים על תשואות דו-ספרתיות, בטוחות יותר באופן יחסי, ופאסיביות.
העוצמה הפיננסית כשקונים בניינים או מתחמים שלמים, היא גדולה הרבה יותר מאשר שיש לך בית קטן בארצות הברית או דירה בישראל.

מה מייחד אתכם מחברות שגם מציעות תשואות גבוהות על נדל"ן בארה"ב?

ההבדל העיקרי הוא שאנחנו לא חברת שיווק. יש הרבה חברות שיש איזשהו יזם בארצות הברית שנכנסו איתו לסוג של שיתוף פעולה, והם סה"כ משווקים את הפרויקט אבל הם לא היזמים. לכן במקרה ויש תקלה חמורה הם לא יקחו אחריות. אצלנו יש אבא ואמא – אנחנו. אנחנו מושקעים בפרויקט עצמו וכך יוצרים זהות אינטרסים עם המשקיעים שלנו. לכן רמת המחויבות שלנו בשמיים, כי אנחנו לוקחים את המימון על עצמנו.

חשוב לי להגיד, שבניגוד למה ששומעים בתקשורת לפעמים, יש בתי השקעות שנותנים שירות נהדר לישראלים בתחום הנדל"ן בארה"ב.

הכי חשוב זה שאנשי המקצוע שמנהלים לך את ההשקעה יהיו מדויקים, אמינים, ואנושיים. מלבדנו, יש עוד מספר חברות אמינות כאלה.

מה היקף הפעילות שלכם?

איפה נראה את גולן קפיטל בעוד 3 שנים מהיום, אם היום אתם מנהלים 120 מליון דולר בצניעות ובמקצועיות?
כנראה שננהל סדר גודל של 500 מליון דולר ונספק תשואה קבועה ופסיבית למעל 1,000 לקוחות ומשקיעים שלנו. בצניעות, מקצועיות ובגובה העיניים.

איך אפשר לקבל פרטים נוספים על אפשרויות להשקעה?

מתחילים מלהצטרף לקהילת המשקיעים שלנו. זו קהילה איכותית, עם משקיעי נדל"ן בהווה ובעתיד, שמקבלים את הזדמנויות ההשקעה שלנו, לפני כולם, בצורה שקופה ומהימנה.

היתרון בקהילה הזו היא שאפשר להתייעץ אחד עם השני, להתרשם מההתנסות בעבודה איתנו, ולקבל תחושה של ביטחון אמיתי שמשקיעים בידיים טובות, ובחברה טובה.

אחת לתקופה אנחנו מקיימים ערב משקיעים איכותי ומזמינים אליו את כל חברי קהילת המשקיעים שלנו.

הכתבה מעניינת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם.

אני מציע קודם כל,

להצטרף אלינו לקהילת המשקיעים.
קהילה בוטיקית של משקיעים חכמים שמעוניינים לקבל הזדמנויות השקעה לפני כולם.

ממלאים שאלון מקוון קצר, כמה שאלות כדי לבדוק מידת התאמה ועניין בתחום ההשקעות האלטרנטביות בנדל"ן בארה"ב, ואז ניצור קשר עם הפרטים המלאים.

גלו כמה תשואה נוכל לייצר לכם

דילוג לתוכן