- תוכן פרסומי -

"בעקבות הריבית הגבוהה, נוצרות הזדמנויות יוצאות דופן בשוק הנדל"ן האמריקאי"

יריב גולן, המנכ"ל והבעלים של גולן קפיטל, חברה ליזמות והשקעות נדל"ן, מספר על היתרונות בהשקעה בשוק האמריקאי כיום בעקבות העלאת הריבית, ועל האפשרויות הטמונות בנדל"ן מסחרי לעומת נדל"ן למגורים, שמייצרות למשקיעים תשואות גבוהות במיוחד.

התנאים הכלכליים בארה"ב כיום מייצרים אפשרויות מניבות מאוד בשוק הנדל"ן. מי שיכנס בתקופה זו לשוק הנדל"ן בארצות הברית ייהנה מעסקאות משתלמות במיוחד". את הדברים האלו אומר יריב גולן, מנכ"ל ובעלים של חברת גולן קפיטל יזמות נדל"ן.

גולן מדבר מניסיון של מעל 12 שנים בתחום הנדל"ן.

"הסיבה להזדמנות הייחודית הקיימת כיום בשוק האמריקאי היא תוצאה של החלטת הבנק הפדרלי להעלות את שיעורי הריבית בשיעור חד",  אומר גולן: "אנחנו בנקודת זמן שבה כל הלוואה בריבית משתנה קופצת בשיעור חד וההחזר החודשי יעיק מאוד על בעלי הנכסים, תוסיפו על זה את האינפלציה הגבוהה שקיימת היום בארה"ב וגורמת להתייקרות הביטוחים, הוצאות התחזוקה, החשמל, המים. והתוצאה- בעלי נכסים רבים לא יעמדו בהוצאות הגבוהות ויאלצו למכור את הנכסים שרכשו. זו הזדמנות ענקית, זה מצב שלא היינו בו מעל 10 שנים, וזאת ההזדמנות שלנו להשיג עסקאות במחירים מתחת למחיר השוק".

איך אנחנו המשקיעים הישראלים יכולים להרוויח מזה?

גולן: "אנחנו הולכים לאתר עסקאות במחירים שלא נראו בשוק הנדל"ן האמריקאי כבר הרבה זמן"..

"הבחירה שעשינו בלקיחת משכנתאות בריבית קבועה מאפשרת לנו היום להינות מנכסים יציבים שמניבים תשואה נאה למשקיעים שלנו, ובמקביל להמשיך לקנות נכסים ממוכרים שאין להם את האפשרות כרגע לעמוד בריבית שזינקה", הוא מסביר

להצטרף להשקעה יחד עם גולן קפיטל

נדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים?

"חברות רבות המציעות השקעות נדל"ן בארה"ב מתמקדות בנדל"ן למגורים – מסוג סינגל-פאמילי, או מולטי פאמילי, ובעינינו זו בחירה שמייצרת סביבת השקעה מסוכנת," מסביר גולן, "יש ישראלים חושבים שבסכומים של 100 אלף דולר הון עצמי ניתן לקנות בית להשקעה בארצות הברית ולמכור אותו ברווח. יש בזה מן האמת, אך מי שיקנה בסכום כזה בדרך כלל ייתקע עם נכס ישן, או במיקום בעייתי בסביבה סוציו-אקונומית חלשה, לכן קשה יותר להרוויח מהשקעה כזו, והסיכון יותר גבוה".

גולן מספר על סוג נוסף של השקעות נדל"ן בארה"ב: "היום אחרי מאות העסקאות שהייתי מעורב בהם, אנו מנהלים השקעות ליותר מ 1,000 משקיעים, המסקנה ברורה – יותר בטוח להשקיע בנדל"ן מסחרי: מרכזי קניות, חנויות, משרדים ומתחמי עסקים. זה נותן יותר יציבות למשקיעים הקטנים, מכיוון שהשוכרים שלהם הם לרוב חברות גדולות ומבוססות בשכירות לטווח ארוך."

מתחם מסחרי בארה"ב שהחברה רוכשת יחד עם משקיעים

מודל WIN-WIN

"במקום שמשקיעים ירכשו נכס לבד ויתעסקו עם ניהול הנכס, אנו רוכשים יחד איתם כאשר אנחנו משקיעים חלק נכבד והופכים לשותפים שלהם. הצוותים שלנו בארה"ב דואגים לתחזוקת הנכס והלקוחות מקבלים דו"חות רבעוניים באופן קבוע וכמובן את כספי השכירות", מספרים בגולן קפיטל.

לאורך השנים, רכשה גולן קפיטל למעלה מ-40 מבנים וכיום מנהלת נכסים בהיקף של כ-150 מיליון דולר, במודל ייחודי בו החברה שותפה יחד עם המשקיעים. כך המשקיעים יכולים לחוש ביטחון כי החברה שותפה לצידם בהשקעה, ורווחיות הפרויקט חשובה לחברה במידה זהה לזו של שאר המשקיעים. נקודה נוספת המייצרת ביטחון קיימת במודל חלוקת הרווחים: גולן מסביר שקודם כל הרווחים מגיעים למשקיעים, ורק לאחר מכן לחברה עצמה.

גולן מעיד שכל השקעה שהחברה נכנסת אליה נבדקת לפרטי פרטים, ו"נבחרת בפינצטה": "כשאנחנו משקיעים בנדל"ן מסחרי אנחנו בוחנים את הקירבה של הנכס לצמתים מרכזיים, נפח התנועה שעוברת שם, סוגי העסקים השוכרים בנכס, היציבות הכלכלית שלהם, משך הזמן שלהם בנכס, אורך טווח השכירות ועוד כמה פרמטרים.

חשוב לי לציין, אני אמנם מפרסם השקעות איכותיות בנדל"ן בארה"ב, אבל אינני משווק נדל"ן. את עסקאות הטובות האלה אני קודם כל מאתר עבורי, ומשקיע בהם את כספי האישי שלי, ולאחר מכן אני מציע למשקיעים להצטרף אלי – כך שלי ולכל אחד מהמשקיעים שבוחרים להצטרף,  –  יש זהות אינטרסים מלאה.

בימים אלה איתרה חברת גולן קפיטל עסקה חדשה בארה"ב שבמסגרתה תרכוש החברה מתחם מסחרי שאנו באינדיאנפוליס ב-20% מתחת למחיר השוק!

מדובר במתחם מסחרי חדיש Class B, עסקה מניבה מהיום הראשון בעלת גרעין דיירים חזק, מגוון ואיכותי. מאוכלס בתפוסה גבוהה לאורך השנים מאז שנבנה והשוכרים אחראים על כל התחזוקה – NNN.

 המשקיעים  בפרויקט יוכלו ליהנות מהכנסה רבעונית שוטפת ויציבה ל-5 שנות ההשקעה.

כשחברות ענקיות עם מאות סניפים בארה"ב שוכרות ממך את הנכס

שוק הנדל"ן המסחרי בארה"ב היה כאמור שמור עד כה למשקיעים גדולים וגופים מוסדיים ביניהם בנקים וחברות השקעות בשל מחירם הגבוה של נכסים מסוג זה. בשנים האחרונות החלה כניסה של משקיעים פרטיים לשותפויות בנכסים מסוג זה, בעיקר בשל סוג השוכרים ותקופת השכירות שנחתמת עד 10 שנים קדימה.

מוסיף יריב גולן:  "אנחנו למעשה מאפשרים למשקיע להיות שותף בנכס שמייצר הכנסות קבועות ויציבות בחוזים ארוכי טווח, לשם השוואה, דמיינו שמציעים לכם להיות שותפים וליהנות מהכנסות השכירות של מרכז ביג באחת הערים, כאשר בין השוכרים יש סניף "שופרסל" וסניף של חברת "מגה ספורט".

בימים אלו פתחה חברת גולן קפיטל את הפרויקט להשקעה הן עבור משקיעים קיימים והן עבור משקיעים חדשים, כאשר ההון העצמי הנדרש הינו 100 אלף דולר בלבד.

על סמך הניסיון שלנו ב-12 השנים האחרונות ו-1,000 לקוחות שהצטרפו להשקעות שלנו בזמן הזה

אני יכול לומר בוודאות שלא ראיתי בתקופה הזו את שוק הנדל"ן כשהוא רווי בהזדמנויות. מי שמחפש לבצע השקעה באמצעות חברה ותיקה, שבראשה עומד יזם מנוסה, שמוריד את כל העיסוק השוטף בניהול ההשקעה, תהליך שקוף ואמין – לדעתי ימצא בנו כתובת מתאימה להשקעה".

מתעניינים בהשקעה? הירשמו למידע נוסף!

השאירו פרטים ונחזור אליכם