- תוכן פרסומי -

"בעקבות עליית הריבית, נוצרות הזדמנויות יוצאות דופן בשוק הנדל"ן האמריקאי"

יריב גולן, המנכ"ל והבעלים של גולן קפיטל, חברה ליזמות והשקעות נדל"ן, מספר על היתרונות בהשקעה בשוק האמריקאי כיום בעקבות העלאת הריבית, ועל האפשרויות הטמונות בנדל"ן מסחרי לעומת נדל"ן למגורים, שמייצרות למשקיעים תשואות גבוהות במיוחד.

התנאים הכלכליים בארה"ב כיום מייצרים אפשרויות מניבות מאוד בשוק הנדל"ן. מי שיכנס בתקופה זו לשוק הנדל"ן בארצות הברית ייהנה מעסקאות משתלמות במיוחד". את הדברים האלו אומר יריב גולן, מנכ"ל ובעלים של חברת גולן קפיטל יזמות נדל"ן.

גולן מדבר מניסיון של מעל 12 שנים בתחום הנדל"ן.

"הסיבה להזדמנות הייחודית הקיימת כיום בשוק האמריקאי היא תוצאה של החלטת הבנק הפדרלי להעלות את שיעורי הריבית בשיעור חד",  אומר גולן: "אנחנו בנקודת זמן שבה כל הלוואה בריבית משתנה קופצת בשיעור חד וההחזר החודשי יעיק מאוד על בעלי הנכסים, תוסיפו על זה את האינפלציה הגבוהה שקיימת היום בארה"ב וגורמת להתייקרות הביטוחים, הוצאות התחזוקה, החשמל, המים. והתוצאה- בעלי נכסים רבים לא יעמדו בהוצאות הגבוהות ויאלצו למכור את הנכסים שרכשו. זו הזדמנות ענקית, זה מצב שלא היינו בו מעל 10 שנים, וזאת ההזדמנות שלנו להשיג עסקאות במחירים מתחת למחיר השוק".

איך אנחנו המשקיעים הישראלים יכולים להרוויח מזה?

גולן: "אנחנו הולכים לאתר עסקאות במחירים שלא נראו בשוק הנדל"ן האמריקאי כבר הרבה זמן"..

"הבחירה שעשינו בלקיחת משכנתאות בריבית קבועה מאפשרת לנו היום להינות מנכסים יציבים שמניבים תשואה נאה למשקיעים שלנו, ובמקביל להמשיך לקנות נכסים ממוכרים שאין להם את האפשרות כרגע לעמוד בריבית שזינקה", הוא מסביר

להצטרף להשקעה יחד עם גולן קפיטל

נדל"ן מסחרי או נדל"ן למגורים?

"חברות רבות המציעות השקעות נדל"ן בארה"ב מתמקדות בנדל"ן למגורים – מסוג סינגל-פאמילי, או מולטי פאמילי, ובעינינו זו בחירה שמייצרת סביבת השקעה מסוכנת," מסביר גולן, "יש ישראלים חושבים שבסכומים של 100 אלף דולר הון עצמי ניתן לקנות בית להשקעה בארצות הברית ולמכור אותו ברווח. יש בזה מן האמת, אך מי שיקנה בסכום כזה בדרך כלל ייתקע עם נכס ישן, או במיקום בעייתי בסביבה סוציו-אקונומית חלשה, לכן קשה יותר להרוויח מהשקעה כזו, והסיכון יותר גבוה".

גולן מספר על סוג נוסף של השקעות נדל"ן בארה"ב: "היום אחרי מאות העסקאות שהייתי מעורב בהם, אנו מנהלים השקעות ליותר מ 1,000 משקיעים, המסקנה ברורה – יותר בטוח להשקיע בנדל"ן מסחרי: מרכזי קניות, חנויות, משרדים ומתחמי עסקים. זה נותן יותר יציבות למשקיעים הקטנים, מכיוון שהשוכרים שלהם הם לרוב חברות גדולות ומבוססות בשכירות לטווח ארוך."

מתחם קניות ענק בארה"ב שהחברה רוכשת יחד עם משקיעים

מודל WIN-WIN

"במקום שמשקיעים ירכשו נכס לבד ויתעסקו עם ניהול הנכס, אנו רוכשים יחד איתם כאשר אנחנו משקיעים חלק נכבד והופכים לשותפים שלהם. הצוותים שלנו בארה"ב דואגים לתחזוקת הנכס והלקוחות מקבלים דו"חות רבעוניים באופן קבוע וכמובן את כספי השכירות", מספרים בגולן קפיטל.

לאורך השנים, רכשה גולן קפיטל למעלה מ-40 מבנים וכיום מנהלת נכסים בהיקף של כ-350 מיליון דולר, במודל ייחודי בו החברה שותפה יחד עם המשקיעים. כך המשקיעים יכולים לחוש ביטחון כי החברה שותפה לצידם בהשקעה, ורווחיות הפרויקט חשובה לחברה במידה זהה לזו של שאר המשקיעים. נקודה נוספת המייצרת ביטחון קיימת במודל חלוקת הרווחים: גולן מסביר שקודם כל הרווחים מגיעים למשקיעים, ורק לאחר מכן לחברה עצמה.

גולן מעיד שכל השקעה שהחברה נכנסת אליה נבדקת לפרטי פרטים, ו"נבחרת בפינצטה": "כשאנחנו משקיעים בנדל"ן מסחרי אנחנו בוחנים את הקירבה של הנכס לצמתים מרכזיים, נפח התנועה שעוברת שם, סוגי העסקים המתאימים להשכרת הנכס, היציבות הכלכלית שלהם, ועוד כמה פרמטרים.

כאמור, בגלל שמדובר גם בהשקעה עבור עצמי – אפשר להיות סמוכים ובטוחים שאנחנו מאתרים ומשקיעים רק בנכסים הכי משתלמים".

בימים אלה מציגה חברת גולן קפיטל עסקה חדשה בארה"ב שבמסגרתה החברה תצרף משקיעים לרכישת נכס המושכר לחברות ענק. בין השוכרים: ענקית הקמעונאות  BELK ורשת מועדוני הכושר PLANET FITNESS. המשקיעים  בפרויקט יוכלו ליהנות מהכנסה רבעונית שוטפת ויציבה ל-5 שנות ההשקעה.

כשרשתות ענקיות עם אלפי סניפים בארה"ב שוכרות ממך את הנכס

שוק הנדל"ן המסחרי בארה"ב היה כאמור שמור עד כה למשקיעים גדולים וגופים מוסדיים ביניהם בנקים וחברות השקעות בשל מחירם הגבוה של נכסים מסוג זה. בשנים האחרונות החלה כניסה של משקיעים פרטיים לשותפויות בנכסים מסוג זה, בעיקר בשל סוג השוכרים ותקופת השכירות שנחתמת עד 10 שנים קדימה.

מוסיף יריב גולן:  "אנחנו למעשה מאפשרים למשקיע להיות שותף בנכס שמייצר הכנסות קבועות ויציבות בחוזים ארוכי טווח, לשם השוואה, דמיינו שמציעים לכם להיות שותפים וליהנות מהכנסות השכירות של מרכז ביג באחת הערים, כאשר בין השוכרים יש סניף "שופרסל" וסניף של חברת "מגה ספורט".

בימים אלו פתחה חברת גולן קפיטל את הפרויקט להשקעה הן עבור משקיעים קיימים והן עבור משקיעים חדשים, כאשר ההון העצמי הנדרש הינו 100 אלף דולר בלבד.

על סמך הניסיון שלנו ב-12 השנים האחרונות ו-1,000 לקוחות שהצטרפו להשקעות שלנו בזמן הזה

אני יכול לומר בוודאות שלא ראיתי בתקופה הזו את שוק הנדל"ן כשהוא רווי בהזדמנויות. מי שמחפש לבצע השקעה באמצעות חברה ותיקה, שבראשה עומד יזם מנוסה, שמוריד את כל העיסוק השוטף בניהול ההשקעה, תהליך שקוף ואמין – לדעתי ימצא בנו כתובת מתאימה להשקעה".

מתעניינים בהשקעה? הירשמו למידע נוסף!

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן